Jak zacząć pracę w branży energii odnawialnej? 

Branża energii odnawialnej to coraz popularniejsza gałąź gospodarki. Nasz kraj i jego infrastruktura niezależnie od sytuacji politycznej rozwija się w szaleńczym tempie, w dużej mierze dzięki zaradności i pracowitości polskiego społeczeństwa. Odnawialne źródła energii interesują już nie tylko specjalistów, ale stały się palącym tematem podczas spotkań rodzinnych, czy pogadanek w czasie przeciętnego dnia roboczego w każdym zakładzie pracy.

W dobie wzrostów cen energii elektrycznej, profesjonalne doradztwo branży OZE stało się niszą, którą można doskonale zagospodarować, co właśnie czynimy biorąc udział w wielkim ogólnopolskim projekcie jakim jest N-Akademia. 

Gdzie jesteś? A gdzie chcesz się znaleźć?

Czy zastanawiałeś się dokąd doprowadzi Cię Twoja codzienność? To co robisz każdego dnia, od rana do wieczora? Czy droga jaką wybrałeś/aś doprowadzi Cię do spełniania marzeń? Jeżeli tak to w jakim czasie? Czy może są inne możliwości, aby osiągnąć więcej, w krótszym czasie?

Wszyscy wiemy jaki jest szablonowy system życia Polaków. Szkoła, studia, zdobycie zawodu, praca, na początku jakakolwiek, później próbujemy znaleźć coraz to lepsze zatrudnienie. Zaczynamy od niskich zarobków, aczkolwiek w młodym wieku cieszą niemalże każde, później powoli staramy się poprawiać swoją sytuacje finansową.

Większość zostaje przy najniższej krajowej. Mam wrażenie, że ostatnio to się zmienia – co mnie bardzo cieszy, bo często młodym ludziom udaje się zdobyć nieco wyższe zarobki. Niektórzy nawet dają radę dojść do tej średniej krajowej i mogą pozwolić sobie na bardziej dostatnie życie. Ale czy to jest maksimum naszych możliwości?

Niestety prawdą jest, że system szkolnictwa wychowuje pracowników, a nie pracodawców. Tymi drugimi zostają Ci, którym udaje się wyłamać ze schematu. Nie kończą swojej nauki, wraz z ukończeniem szkoły. Szukają nowych rozwiązań i szans na poprawę swojego bytu. To nie oni są kierowani przez życie – to oni „siadają za kierownicą”. Znam wielu takich ludzi i wiem, że każdy, kto zaczął szukać swojej, innej drogi i nie poddał się zbyt wcześnie, w końcu ją znalazł. Więc czy warto poddawać się szablonowi? Czy może spróbować czegoś innego? Oczywiście, odpowiedzią na wszystkie te pytania jest energia odnawialna oraz potencjał jaki drzemie w tej dziedzinie.

Grupa R TEAM powstała właśnie po to, aby pokazać wam jedną z dróg, jaką jest kariera w sprzedaży Odnawialnych Źródeł Energii. Jesteśmy żywymi przykładami tego, jak wydostać się z błędnego koła pracy na etacie do emerytury, do ponadprzeciętnych zarobków oraz wolności bez szefa i bata nad sobą. Dzięki N Akademii natomiast jesteśmy w stanie dać możliwość zmiany znacznie większej grupie ludzi.

Skąd czerpać wiedzę w branży energii odnawialnej? 

W dziedzinie OZE nie ma lepszych specjalistów, więc jeśli chcesz zmaksymalizować swoje szanse na sukces powinieneś uczyć się od najlepszych na podstawie ich doświadczeń. Z kim przystajesz, takim się stajesz - to powiedzenie doskonale pasuje do pracy przy odnawialnych źródłach energii.

W branży energetycznej grono specjalistów jest dość wąskie, znajdziesz dużo pseudo specjalistów którzy mogą wywieść Cię na manowce. Przez to tracisz ogrom czasu, ludzie Ci nie ufają, a Ty sam przegrywasz i decydujesz się na porzucenie swojego rozwoju. Chcemy tego uniknąć! Źródła energii odnawialnej to nie tylko szansa na zmianę naszego kraju, sposobu myślenia i życia - to również sposób na osiągnięcie sukcesu zawodowego. 

Jaka jest praca w branży energii odnawialnej?

Energetyka odnawialna pozwoli Ci na osiągnięcie wszelkich aspektów nowoczesnej pracy pożądanych dziś na rynku - mobilność i elastyczność poprzez pracę zdalną, kontakt z klientami, nowe wyzwania (każdy dzień jest inny)... To pozwala na osiągnięcie spełnienia, pozwoli Ci wyrwać się z okowów szarej codzienności i zdobyć coś bezcennego - pasję. 

W dobie beznadziejnych chińskich produktów, nieczystych praktyk, kłamliwych raportów, przedsiębiorców bez kwalifikacji - to Ty możesz stać się prawdziwym ekspertem którego ludzie będą szanować ze względu na wiedzę jaką ze sobą niesie. Myślę, że sukces każdego człowieka wynika z jego wyspecjalizowania, a w czasach krótkich, pięciosekundowych filmików zapewniających dopaminę, każdy kto przeczyta dwie książki uważa się za eksperta. 

Pamiętaj że Twój profesjonalizm pozwoli Ci na działanie firmy nie tylko w czasach dobrej koniunktury. Zapewnienie o finansowym bezpieczeństwie to nie gruszka na wierzbie, mam znajomych których firmy utrzymały się TYLKO I WYŁĄCZNIE dzięki profesjonalizmowi. Pamiętaj, że fotowoltaikę, pompy ciepła, banki energii ktoś będzie musiał w przyszłości nadzorować, wystawiać dopuszczenia do dalszego użytkowania, decydować czy nadają się tylko do utylizacji, serwisować - to ogromna szansa aby już teraz zdobyć klientelę która będzie Ci ufać.

Wystarczy Ci kilkudziesięciu klientów przekonanych o Twoim profesjonalnym podejściu, a zapewnisz sobie pracę przez lata. Twoje kwalifikacje są Twoją tarczą, dodatkowo środowisko Ci podziękuje.

Etat czy samozatrudnienie w OZE?

Co wybrać? Na czym wyjdziemy lepiej? Gdzie zyskamy więcej? Według mnie, odpowiedzi na te pytania są dwie. 

Jedna z nich brzmi: nie wiadomo, trzeba spróbować i samemu się przekonać. I tutaj mam dla was świetną wiadomość. W przypadku NEnergii możecie potraktować tą pracę jako dodatkową, nikt wam nie powie że macie z czegoś rezygnować, możecie pracować po godzinach, w ten sposób „dorobić” sobie do domowego budżetu.

Nic nie inwestujecie, z niczego nie rezygnujecie, niczym nie ryzykujecie. Dostaniecie szkolenia, wsparcie i naukę jak zarabiać na runku OZE od praktyków, nie teoretyków. 

Druga odpowiedź brzmi: zależy. Zależy jakimi jesteście ludźmi, czy chcecie zarabiać więcej, czy się tego nie boicie (brzmi zabawnie – bo jak można bać się pieniędzy, ale warto wiedzieć że każdy z nas jest na coś zaprogramowany, zarobki także), czy będziecie w stanie motywować się sami, bo przecież u nas to pracownik decyduje ile chce pracować oraz jak się zaangażować w rozwój firmy.

My damy Ci wsparcie w pracy, kiedy będziesz go potrzebować. 

Co daje nam etat w branży OZE?

Mam to szczęście, że w młodym wieku poznałem już obydwie strony. Pracowałem na etacie od razu po ukończeniu technikum. Jak wtedy rozmawiałem z wieloma osobami, które mi „doradzały” słyszałem, że jestem w bardzo dobrym miejscu. W końcu stałe zatrudnienie, umowa o pracę i wynagrodzenie na poziomie 3-4 tysięcy złotych w wieku 19 czy 20 lat to świetny wynik. Od czegoś trzeba zacząć, wtedy też się tym cieszyłem. Może przez pierwszy rok, później leciał drugi, wynagrodzenie zwiększyło się o 200 zł. W trzecim może to samo?

Pewnie tak, choć większość ludzi przez lata nie dostało podwyżki, mi to nie wystarczało. Przyznam, było mi wygodnie, nawet może bardziej niż teraz? Codziennie te same obowiązki, codziennie ten sam szef, który wyprowadzał mnie z równowagi, co miesiąc ta sama wypłata, zero zmartwień – stabilizacja. Ale co z tego? Wtedy nie musiałem się martwić czy wpłynie mi na konto te 3500, bo wpłynie co miesiąc, tyle samo. Teraz muszę martwić się czy po odliczeniu kosztów zostanie średnia krajowa, czy w tym miesiącu dochód będzie pięciocyfrowy, czy może znowu uda mi się pobić mój własny rekord zarobkowy.

Jest też ryzyko, że zarobię tyle co na etacie, albo nawet nie zarobię nic, ale robię to na tyle długo że wiem dokładnie z czego takie sytuacje wynikają. I właśnie po to w R TEAMIE dostajesz osobę, która Cię prowadzi, abyś nie został z tym sam i niczym nie ryzykował. 

Ile się zarabia w branży OZE?

Pewnie część z was, czytając to pomyślała, że pisał to materialista. Opowiadam głównie o stronie finansowej tej pracy, ale to wynika tylko z tego, że uważam to za bardzo istotną kwestie. Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale dla mnie są właśnie środkiem do samorealizacji poza pracą. Mi praca w R TEAMIE znacznie w tym pomaga, sam reguluje czas jaki poświęcam na pracę.

To ja decyduje ile pracuje i kiedy chce mieć czas dla siebie i własnych zajęć, nikt mi nic nie narzuca, ani nie mówi jak mam to robić. 

Poza tym N Energia daje ogromne możliwości rozwoju. Zatrudniając się w tej firmie, nie sądziłem, że będę miał jakikolwiek wpływ na jej rozwój, że będę mógł realizować różne projekty i rozwijać się pod wieloma aspektami. Nawet ten artykuł jest na to przykładem, czy Twoja firma pozwoliłaby Ci przedstawić swój punkt widzenia i podpisałaby się pod tym swoją marką? Dla mnie to ogromny zaszczyt i zaufanie, że mogę tą markę współtworzyć. 

Warto podkreślić, że R TEAM tworzą przeróżni ludzie, z których każdy ma swoje mocne strony i pracujemy nad tym aby te mocne strony uwydatniać i czerpać z nich jak najwięcej zamiast podcinać skrzydła.

Nazywam się Patryk Kluska, mam 22 lata, współtworzę N Energie i jestem Managerem okręgu, zarabiając średniomiesięcznie pięciocyfrowo

Polecam Ci współpracę z N Energią i zespołem RTEAM! Dołącz do NAS!

Kliknij i Dołącz Do Zespołu Patryka!
image
Piotr MANAGER
Poznałem Cię niecały rok temu i wręcz podziwiem jak sie chłopie rozwijasz. Cenię Cię za wytrwałość i profesjonalizm w tak młodym wieku. Znam Twoją drogę z etatu do budowania własnej działalności w branży OZE. Więcej takich ludzi w naszej firmie by się przydało i po to tu jesteśmy, aby uczyć się nawzajem od siebie nie oceniając się nawzajem bo jesteśmy indywidulnościami.
image
Anna MANAGER
Historia Patryka może być doskonałym tematem do przemyśleń dla każdego młodego człowieka, który zastanawia się nad swoją życiową drogą. W branży jaką są odnawialne źródła energii każdy ma szansę zmiany podejścia do życia niezależnie od wieku. Przedstawiając klientowi ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania jakimi są pompa ciepła, fotowoltaika, banki energii czy inne, przyczyniamy się nie tylko do zmniejszenia opłat klienta ale również mamy realny wpływ na czyste powietrze dla następnych pokoleń. Po za tym wybierając przyszłościową branżę, człowiek cały czas pracuje nad rozwojem własnym co dodatkowo wzmacnia odnoszenie sukcesów.
image
Jolanta MANAGER
Myślę, że Twoja historia skłoni wiele młodych osób (i nie tylko)do pewnych refleksji, na temat tego w jakim miejscu się znajdujemy i gdzie możemy być za jakiś czas, jeśli tylko damy sobie szansę.
Bardzo miło się patrzy, jak ludzie w firmie N Energia z miesiąca na miesiąc podnoszą swoje kompetencje! Cieszę się ,że ja również mogę być częścią RTeam’u.

Przeszukaj bloga

Polecane Posty

Jak przygotować się na Black-Out Wiele osób myśli, jak poradzić sobie w czasie, kiedy zabraknie prądu chociażby na kilka minut. Myślimy także o tym jak przygotować się na dłuższe wyłączenia energii. Kliknij i poznaj możliwości.
Półroczna konferencja N-Energia Co pół roku, zarząd Prezesów i Dyrektorów firmy ,,N Energia’’ organizuje kongres, na którym wraz ze swoimi współpracownikami podsumowuje ostatnie 183 dni.
Czyste Powietrze Plus - ile i dla kogo? Co zmieniło się w nowej odsłonie programu Czyste powietrze plus? Dla kogo jest dedykowana zmiana i co niesie ze sobą? jaka jest procedura? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule.
Serwis fotowoltaiki i gwarancja. Kilka rzeczy o których każdy powinien wiedzieć. Chcesz wiedzieć na co zwracać uwagę wybierając sprzęt i ekipę wykonawców aby mieć realna gwarancję, a nie tylko nic nie znaczący papier? Przeczytaj!
Wybór rodzaju źródła ciepła dla domu Zastanawiałeś się kiedyś nad alternatywą dla ogrzewania domu paliwem stałym? Wyobraź sobie komfort ustawienia temperatury w domu z poziomu swojego fotela lub z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą smartfonu.